SR 30 (01)
Originalna navodila za uporabo
Informacije glede navodil za uporabo
K tem navodilom za uporabo
- Opozorilo! Pred uporabo izdelka se prepričajte, da ste prebrali in razumeli navodila za uporabo, priložena izdelku, vključno z navodili, varnostnimi in drugimi opozorili, slikami in specifikacijami. Predvsem se seznanite z vsemi navodili, varnostnimi in drugimi opozorili, slikami, specifikacijami, sestavnimi deli in funkcijami. Če tega ne storite, lahko pride do električnega udara, požara in/ali hudih telesnih poškodb. Shranite navodila za uporabo, vključno z vsemi navodili ter varnostnimi in drugimi opozorili, za kasnejšo uporabo.
- Izdelki so namenjeni profesionalnim uporabnikom; uporablja, vzdržuje in servisira jih lahko le pooblaščeno in ustrezno usposobljeno osebje. To osebje je treba dodatno poučiti o nevarnostih, ki se pojavljajo pri delu. Izdelek in njegovi pripomočki so lahko nevarni, če jih nepravilno uporablja nestrokovno osebje in če se uporabljajo v nasprotju z namembnostjo.
- Priložena navodila za uporabo ustrezajo tehničnim standardom v času tiska. Aktualna različica je vedno na voljo na spletu na strani z izdelki Hilti. Odprite povezavo ali poskenirajte kodo QR v teh navodilih za uporabo, ki je označena s simbolom .
- Izdelek predajte drugi osebi le s temi navodili za uporabo.
Legenda
Opozorila
Opozorila opozarjajo na nevarnosti pri delu z izdelkom. Uporabljajo se naslednje signalne besede:Simboli v dokumentaciji
V navodilih za uporabo se pojavljajo naslednji simboli:Pred uporabo preberite navodila za uporabo |
|
Navodila za uporabo in druge uporabne informacije |
|
Ravnanje z materiali, ki jih je mogoče znova uporabiti |
|
Električnih orodij in akumulatorskih baterij ne odstranjujte s hišnimi odpadki |
Simboli na slikah
Na slikah so uporabljeni naslednji simboli:Te številke označujejo slike na začetku teh navodil |
|
Oštevilčenje na slikah prikazuje postopek po korakih in se lahko razlikuje od delovnih korakov v besedilu |
|
Na sliki Pregled so uporabljene številke položajev, ki se nanašajo na številke v legendi poglavja Pregled izdelka |
|
Ta znak opozarja, da morate biti pri uporabi izdelka še posebej pozorni. |
Simboli, ki so vezani na izdelek
Simboli na izdelku
Na izdelku se lahko uporabljajo naslednji simboli:Zaklenjeno |
|
Odklenjeno |
|
Število gibov v praznem teku |
|
Naprava podpira tehnologijo NFC, združljivo s platformama iOS in Android. |
Varnost
Splošna varnostna opozorila za električna orodja
OPOZORILO preberite vsa varnostna opozorila, navodila, slike in tehnične podatke, priložene temu električnemu orodju. Posledice neupoštevanja naslednjih opozoril so lahko električni udar, požar in/ali hude telesne poškodbe.Vsa varnostna opozorila in navodila shranite za v prihodnje.
Pojem "električno orodje", ki smo ga uporabili v varnostnih opozorilih, se nanaša na električno orodje za priklop na električno omrežje (s priključnim kablom) ali na električno orodje na baterijski pogon (brez priključnega kabla).
Varnost na delovnem mestu
- Poskrbite, da bo vaše delovno mesto vedno čisto in dobro osvetljeno. Nered ali neosvetljena delovna območja lahko povzročijo nezgode.
- Prosimo, da električnega orodja ne uporabljate v okolju, kjer je nevarnost eksplozije in v katerem se nahajajo gorljive tekočine, plini ali prah. Električna orodja povzročajo iskrenje, zato se gorljiv prah ali pare lahko vnamejo.
- Ne dovolite otrokom in drugim osebam, da bi se med delom približale električnemu orodju. Druge osebe lahko odvrnejo vašo pozornost in izgubili boste nadzor nad orodjem.
- Priključni vtič električnega orodja mora ustrezati vtičnici. Vtiča pod nobenim pogojem ne smete spreminjati. Uporaba adapterskih vtičev v kombinaciji z zaščitenim ozemljenim električnim orodjem ni dovoljena. Nespremenjen vtič in ustrezna vtičnica zmanjšujeta nevarnost električnega udara.
- Izogibajte se telesnemu stiku z ozemljenimi površinami, na primer s cevmi, grelci, štedilniki in hladilniki. Če je ozemljeno tudi vaše telo, obstaja povečano tveganje električnega udara.
- Zavarujte električno orodje pred dežjem in vlago. Vstop vode v električno orodje povečuje nevarnost električnega udara.
- Električnega kabla ne uporabljajte za prenašanje ali obešanje električnega orodja ali za vlečenje vtiča iz vtičnice. Električni kabel zavarujte pred vročino, oljem, ostrimi robovi ali stikom s premikajočimi se deli orodja. Poškodovan ali zavozlan električni kabel povečuje nevarnost električnega udara.
- Če električno orodje uporabljate na prostem, uporabljajte samo podaljške, ki so primerni tudi za delo na prostem. Uporaba podaljševalnega kabla, ki je primeren za uporabo na prostem, zmanjšuje nevarnost električnega udara.
- Če se ne morete izogniti uporabi orodja v vlažnem okolju, uporabite zaščitno stikalo okvarnega toka. Uporaba zaščitnega stikala okvarnega toka zmanjša tveganje električnega udara.
- Bodite zbrani in pazite, kaj delate. Dela z električnim orodjem se lotite razumno. Nikoli ne uporabljajte orodja, če ste utrujeni ali pod vplivom drog, alkohola ali zdravil. Trenutek nepazljivosti pri uporabi električnega orodja lahko privede do resnih poškodb.
- Uporabljajte osebno zaščitno opremo in vedno nosite zaščitna očala. Uporaba osebne zaščitne opreme, na primer protiprašne maske, nedrsečih zaščitnih čevljev, zaščitne čelade in glušnikov, odvisno od vrste in načina uporabe električnega orodja, zmanjšuje tveganje telesnih poškodb.
- Preprečite nenameren zagon orodja. Preden električno orodje priključite na električno omrežje in/ali akumulatorsko baterijo, ga dvignete ali nosite, se prepričajte, da je izključeno. Če med prenašanjem električnega orodja prst držite na stikalu oziroma če na električno omrežje priključite vklopljeno orodje, lahko pride do nezgode.
- Preden vklopite električno orodje, z njega odstranite nastavitvena orodja ali vijačni ključ. Orodje ali ključ na vrtečem se delu orodja lahko privedeta do poškodb.
- Izogibajte se neobičajni telesni drži. Poskrbite za varno stojišče in ohranite ravnotežje. Tako boste lahko v nepričakovani situaciji bolje obvladali električno orodje.
- Nosite primerna oblačila. Ne nosite širokih oblačil ali nakita. Lasje, oblačila in rokavice ne smejo priti v stik s premikajočimi se deli orodja. Ne nosite ohlapne obleke ali nakita, ker ju lahko zagrabijo premikajoči se deli orodja.
- Če je na orodje možno namestiti priprave za odsesavanje in prestrezanje prahu, se prepričajte, da so le-te priključene in jih uporabljate na pravilen način. Uporaba priprav za odsesavanje prahu zmanjšuje ogroženost zaradi prahu.
- Ne podcenjujte nevarnosti in vedno upoštevajte varnostna navodila za električna orodja, tudi, če ste po večkratni uporabi nanje že dobro navajeni. Neprevidno ravnanje lahko v delčku sekunde povzroči hude poškodbe.
- Ne preobremenjujte orodja. Uporabljajte samo električno orodje, ki je predvideno za opravljanje vašega dela. Z ustreznim električnim orodjem boste delali bolje in varneje v predvidenem območju zmogljivosti.
- Ne uporabljajte električnega orodja, ki ima pokvarjeno stikalo. Električno orodje, ki ga ni možno vklopiti ali izklopiti, je nevarno in ga je treba popraviti.
- Pred nastavljanjem orodja, menjavo opreme in odlaganjem orodja izvlecite vtič iz vtičnice in/ali snemite odstranljivo akumulatorsko baterijo iz orodja. Ta previdnostni ukrep onemogoča nepredviden zagon električnega orodja.
- Električna orodja, ki jih ne uporabljate, shranjujte izven dosega otrok. Orodja ne smejo uporabljati osebe, ki niso seznanjene z njegovim delovanjem oziroma niso prebrale teh navodil za uporabo. Električna orodja so nevarna, če jih uporabljajo neizkušene osebe.
- Skrbno vzdržujte električna orodja in pribor. Preverite, ali premikajoči se deli delujejo brezhibno in se ne zatikajo, oziroma ali kakšen del orodja ni zlomljen ali poškodovan do te mere, da bi oviral delovanje električnega orodja. Pred ponovno uporabo je treba poškodovan del orodja popraviti. Vzrok za številne nezgode so prav slabo vzdrževana električna orodja.
- Rezalna orodja naj bodo ostra in čista. Skrbno negovana rezalna orodja z ostrimi robovi se manj zatikajo in so bolje vodljiva.
- Električno orodje, pribor, nastavke itd. uporabljajte v skladu s temi navodili. Pri tem upoštevajte delovne pogoje in vrsto dela, ki ga nameravate opravljati. Uporaba električnega orodja v druge, nepredvidene namene, lahko privede do nevarnih situacij.
- Ročaji in njihove površine morajo biti suhi, čisti ter brez olja in maščobe. Če so ročaji in njihove površine spolzki, z orodjem ni mogoče varno rokovati in ga v primeru nepredvidljivih situacij obdržati pod nadzorom.
- Električno orodje lahko popravlja samo usposobljen strokovnjak, in to izključno z originalnimi nadomestnimi deli. Le tako bo tudi v prihodnje zagotovljena varna raba električnega orodja.
Dodatni varnostni predpisi za žage, ki se premikajo sem in tja
- Pri izvajanju del, pri katerih lahko pride do stika električnega orodja s skritimi električnimi vodi, orodje prijemajte samo za izolirane prijemalne površine. Pri stiku z vodnikom pod napetostjo lahko napetost preide tudi na kovinske dele orodja in povzroči električni udar.
- Nastavek pritrdite s sponami ali na kateri koli drug način na stabilno podlago. Če držite obdelovanec samo z roko ali proti svojemu telesu, lahko ostane labilen, kar lahko vodi do izgube nadzora.
Dodatna varnostna opozorila za žage
Varnost oseb- Z rokama ne segajte v območje žaganja in v bližino žaginega lista. Z drugo roko držite sprednji ročaj ali ohišje motorja. Če držite žago z obema rokama, ju žaga ne more poškodovati.
- Izdelek uporabljajte samo v tehnično brezhibnem stanju.
- Orodja nikoli na noben način ne spreminjajte.
- Tudi pri menjavanju nastavkov nosite zaščitne rokavice. Če se dotaknete nastavkov, se lahko urežete in opečete.
- Pred pričetkom dela določite razred nevarnosti nastajajočega prahu. Pri delu z orodjem uporabljajte le industrijske sesalnike z uradno potrjenim zaščitnim razredom v skladu z lokalno zakonodajo o zaščiti pred prahom. Prah nekaterih materialov, kot so npr. premazi, ki vsebujejo svinec, nekatere vrste lesa, beton/zid/kamnine, ki vsebujejo kremen, minerali in kovine, je lahko zdravju škodljiv.
- Poskrbite za dobro prezračevanje delovnega mesta in po potrebi nosite masko za zaščito dihal, ki je namenjena za zaščito pred določenim prahom. Stik ali vdihavanje prahu lahko pri uporabniku ali osebah, ki so v bližini, povzroči alergijske reakcije ali bolezni dihal. Z materialom, ki vsebuje azbest, smejo delati le strokovnjaki.
- Ne segajte v območje pod obdelovancem.
- Orodje vedno z obema rokama trdno držite za predvidena ročaja in držite roke v položaju, v katerem boste lahko prestrezali sile povratnega udarca.
- Ročaja morata biti suha in čista.
- Vedno se postavite ob stran žaginega lista, tako da ta ne bo nikoli v ravni liniji z vašim telesom. V primeru povratnega udarca lahko žaga odskoči nazaj!
- Če se žagin list zatakne ali prekinete delo, izklopite žago in jo držite pri miru toliko časa, da se žagin list ustavi. Dokler se žagin list vrti, nikoli ne poskušajte odstraniti žage iz obdelovanca ali je vleči nazaj. V nasprotnem primeru lahko pride do povratnega udarca.
- Če želite znova zagnati žago, ki tiči v obdelovancu, centrirajte žagin list v reži in preverite, ali so se zobje žage zataknili v obdelovancu.
- Še posebej previdni bodite pri žaganju v obstoječe stene ali v območja s skritimi napeljavami. Žagin list lahko pri potopnem žaganju blokirajo skriti predmeti, ki povzročijo povratni udarec.
- Preden žago zaženete, povlecite za žagin list, da preverite, ali je pravilno nameščen. Žagini listi, ki se zalučajo v prostor, so zelo nevarni.
- Preden začnete z delom, preverite, ali so v delovnem območju skriti električni vodi, plinske in vodovodne cevi. Zunanji kovinski deli na orodju lahko povzročijo električni udar, če nehote poškodujete električni vod pod napetostjo.
- Pri izvajanju del, pri katerih lahko pride do stika električnega orodja s skritimi električnimi vodi, orodje prijemajte samo za izolirane prijemalne površine. Pri stiku z vodnikom pod napetostjo lahko napetost preide tudi na kovinske dele orodja in povzroči električni udar.
- Redno preverjajte priključni kabel orodja. Poškodovan kabel naj zamenja strokovnjak. Če se poškoduje priključni kabel električnega orodja, ga je treba zamenjati s posebnim priključnim kablom, ki ga dobite pri servisni službi. Redno preverjajte električni podaljšek in ga zamenjajte, če je poškodovan. Če pride pri delu do poškodb priključnega kabla ali podaljška, se kabla ne smete dotikati. Izvlecite vtič iz vtičnice. Poškodovanih priključnih vodov in podaljševalnih kablov ne uporabljajte, saj predstavljajo nevarnost električnega udara.
- Ne uporabljajte topih ali poškodovanih žaginih listov. Ti povzročajo večje trenje, zatikanje ali povratni udarec žaginega lista.
- Upoštevajte proizvajalčeva navodila za uporabo in shranjevanje žaginih listov.
- Izdelek mora z osnovno ploščo pritiskati na obdelovanec, ki ga žagate. To zagotavlja optimalno in varno delo.
- Pred vročimi odrezki se zaščitite s primerno delovno obleko.
Dodatna varnostna opozorila
- Izdelek uporabljajte samo v tehnično brezhibnem stanju.
- Orodja nikoli na noben način ne spreminjajte.
- Ne uporabljajte topih ali poškodovanih žaginih listov. Ti povzročajo večje trenje, zatikanje ali povratni udarec žaginega lista.
- Preden začnete z delom, preverite, ali so v delovnem območju skriti električni vodi, plinske in vodovodne cevi. Zunanji kovinski deli na orodju lahko povzročijo električni udar, če nehote poškodujete električni vod pod napetostjo.
- Obdelovanec pritrdite na stabilno vpenjalo. Obdelovanca, ki ga žagate, nikoli ne držite z roko in ga ne opirajte na nogo.
- Izdelek vključite šele v delovnem položaju.
- Med žaganjem orodje vedno vodite stran od telesa.
- Delajte z močnim pritiskom in primerno rezalno hitrostjo, še posebej pri ceveh z večjim premerom. Tako boste preprečili pregrevanje orodja.
- Pri žaganju cevovodov se prepričajte, da napeljava ne vsebuje tekočin. Po potrebi jo izpraznite.
- Pri žaganju cevovoda držite orodje višje od cevovoda.
- Orodje ni zaščiteno pred vdorom vlage. Iztekajoča tekočina lahko povzroči kratek stik na orodju.
- Nikoli ne žagajte neznanih površin: na začrtani poti žaganja ne sme biti ovir – tako zgoraj kot spodaj.
- Če žagin list zadene ob oviro, lahko povzroči povratni sunek orodja.
- Tudi pri menjavanju nastavkov nosite zaščitne rokavice. Če se dotaknete nastavkov, se lahko urežete in opečete.
- Pred uskladiščenjem in transportom orodja aktivirajte transportno varovalo.
- Upoštevajte proizvajalčeva navodila za uporabo in shranjevanje žaginih listov.
- Uporabnik in osebe v bližini morajo med uporabo orodja nositi primerna zaščitna očala, zaščitno čelado, zaščito za sluh, zaščitne rokavice in lahko masko za zaščito dihal.
- Vedno uporabljajte ustrezno dolg žagin list. Žagin list mora med celotnim hodom segati čez obdelovanec.
- Med delom si privoščite odmor. Za boljšo prekrvavitev prstov delajte sprostitvene in razgibalne vaje.
- Ne usmerjajte pogleda neposredno v osvetlitev (LED-diode) in ne svetite drugim osebam v obraz. Sicer obstaja nevarnost zaslepitve.
- Drobci, ki odletavajo, lahko poškodujejo telo in oči. Uporabljajte osebno zaščitno opremo in vedno nosite zaščitna očala ter zaščitne rokavice.
- Pri prebijanju zavarujte območje na nasprotni strani del.
- Uporabljajte vedno take žagine liste, ki med žaganjem segajo vsaj 40 mm čez obdelovanec. Tako lahko preprečite močne povratne udarce.
Opis
Pregled izdelka
- Vpenjalna glava
- Vpenjalo za adapter za rezanje
- Zložljiv kavelj za oder (pribor)
- Krmilno stikalo
- Zadnji ročaj
- Priključni kabel
- Varovalna sponka
- Sprednja prijemalna površina z gumbom za odklepanje/zaklepanje osnovne plošče
- Ročica za deblokiranje žaginega lista
- Priključek za odsesavanje (pribor)
- Osnovna plošča
- Žagin list
- Adapter za rezanje (pribor)
Namenska uporaba
Opisani izdelek je sabljasta žaga. Namenjena je žaganju lesa, lesu podobnih in kovinskih materialov ter umetnih snovi.
Izdelek morate pri delu držati z obema rokama.Možne napačne uporabe
- Orodja ne uporabljajte za žaganje opeke, betona, plinastega betona, naravnega kamna ali keramičnih ploščic.
- Z izdelkom ne žagajte cevovodov, v katerih je tekočina.
- Ne žagajte podlag, če ne veste, kaj je spodaj.
Obseg dobave:
Sabljasta žaga, navodila za uporaboDruge sistemske izdelke, ki so dovoljeni za vaš izdelek, najdete v centru Hilti Store ali na spletni strani: www.hilti.group
Tehnični podatki
Pri obratovanju z generatorjem ali transformatorjem mora biti njegova izhodna moč dvakrat višja od nazivne porabe moči vašega orodja, ki je navedena na tipski ploščici. Delovna napetost transformatorja ali generatorja mora biti vedno med +5 % in –15 % nazivne napetosti orodja.SR 30 |
|
---|---|
Generacija izdelka |
01 |
Teža v skladu s postopkom EPTA 01 |
4,8 kg |
Teža |
4,8 kg |
Število gibov |
2.650 vrt/min |
Dolžina giba |
32 mm |
Vpenjalna glava |
1/2 in |
Informacije o hrupu in vrednosti nihanja
Vrednosti zvočnega tlaka in tresljajev, ki so navedene v teh navodilih, so izmerjene v skladu s standardnim merilnim postopkom in se lahko uporabijo za medsebojno primerjavo električnih orodij. Primerne so tudi za predhodno oceno izpostavljenosti.Navedeni podatki ponazarjajo dejansko uporabo električnega orodja. Če električno orodje uporabljate za druge namene, z neustreznimi nastavki ali ga ne vzdržujete pravilno, lahko vrednosti odstopajo. To lahko znatno poveča izpostavljenosti v celotnem delovnem časovnem obdobju.
Za točno oceno izpostavljenosti je treba upoštevati tudi čas, ko je električno orodje izključeno ali pa deluje, a ni dejansko v uporabi. To lahko znatno zmanjša izpostavljenosti v celotnem delovnem časovnem obdobju.
Upoštevajte dodatne varnostne ukrepe za zaščito uporabnika pred učinkom zvoka in/ali tresljaji, na primer: Vzdrževanje električnega orodja in nastavkov, zaščita rok pred mrazom in organizacija poteka dela.
Informacije o hrupu
SR 30 |
|
---|---|
Raven zvočne moči (LWA) |
100 dB(A) |
Negotovost ravni zvočne moči (KWA) |
5 dB(A) |
Raven zvočnega tlaka (LpA) |
92 dB(A) |
Negotovost ravni zvočnega tlaka (KpA) |
5 dB(A) |
SR 30 |
|
---|---|
Vrednost tresljajev pri žaganju ivernih plošč (ah,B) |
13,6 m/s² |
Negotovost pri žaganju ivernih plošč (K) |
1,7 m/s² |
Vrednost tresljajev pri žaganju lesenih tramov (ah,WB) |
19 m/s² |
Negotovost pri žaganju lesenih tramov (K) |
3,9 m/s² |
Priprava dela
Upoštevajte varnostna navodila in opozorila v tej dokumentaciji in na izdelku.Namestitev kavlja za oder (pribor)
- Namestite kavelj za oder.
Odstranjevanje žaginega lista
- Zaporno ročico potisnite navzgor do prislona in jo zadržite v tem položaju.
- Žagin list izvlecite iz vpenjalne glave v smeri naprej.
- Pustite, da zaporna ročica zdrsi nazaj.
Menjava osnovne plošče
- Odstranite žagin list.
- Pritisnite na gumb za odklepanje/zaklepanje osnovne plošče.
- Izvlecite osnovno ploščo.
- Pritisnite na gumb za odklepanje/zaklepanje osnovne plošče.
- Rahlo namaščeno osnovno ploščo vstavite v vodilo do želenega položaja.
- Prepričajte se, da se je osnovna plošča zaskočila.
- Namestite nov žagin list.
Namestitev priključka za odsesavanje (pribor)
- Odstranite osnovno ploščo.
- Potisnite priključek za odsesavanje na vodilo osnovne plošče.
- Rahlo namaščeno osnovno ploščo povsem vstavite v vodilo.
Vstavljanje žaginega lista
- Preverite, ali je vtični del nastavka čist in rahlo namaščen. Po potrebi vtični del očistite in namastite.
- Zaporno ročico potisnite navzgor do prislona in jo zadržite v tem položaju.
- Žagin list pritisnite od spredaj v vpenjalno glavo.
- Pustite, da zaporna ročica zdrsi nazaj.
- S potegom žaginega lista preverite, ali se je ta pravilno zaskočil.
Vodenje žage
- Žago držite za predvidene ročaje.
- Žago vodite do obdelovanca.
- Žago vodite naprej in nazaj.
- Če boste žago pritisnili ob obdelovanca, se lahko žagin list odlomi in povzroči poškodbe.
- Če boste žago pritisnili ob obdelovanca, se lahko žagin list odlomi in povzroči poškodbe.
Potopno žaganje
- Izdelek postavite tako, da bo sprednji rob osnovne plošče nalegal na obdelovanec.
- Pritisnite na krmilno stikalo.
- Izdelek trdno pritisnite ob obdelovanec in zmanjšujte vpadni kot med žaginim listom in obdelovancem, da začnete z žaganjem.
- Ko žagin list prodre skozi obdelovanec, premaknite izdelek v običajen delovni položaj (osnovna plošča nalega na obdelovanec s celotno površino) in žagajte vzdolž linije reza.
Vklop in izklop
- Za vklop sabljaste žage pritisnite krmilno stikalo.
- Za izklop sabljaste žage izpustite krmilno stikalo.
Nega in vzdrževanje
Vzdrževanje orodja- Sprijeto umazanijo previdno odstranite.
- Prezračevalne reže previdno očistite s suho krtačo.
- Za čiščenje ohišja uporabljajte samo rahlo navlaženo krpo. Za čiščenje ne uporabljajte čistil, ki vsebujejo silikon, ker lahko poškodujejo plastične dele.
- Vpenjalno glavo redno čistite in namažite z zunanje strani. Za to uporabite pršilo Hilti 314648.
- Redno preverjajte, ali so vidni deli orodja nepoškodovani in ali elementi za upravljanje delujejo brezhibno.
- Izdelka ne uporabljajte, če je poškodovan in/ali ne deluje brezhibno. Izdelek naj takoj popravi servis Hilti .
- Po končani negi in vzdrževanju namestite vse zaščitne naprave in preverite, ali delujejo brezhibno.
Transport in skladiščenje
- Električnega orodja ne transportirajte s priključenim nastavkom.
- Električno orodje vedno skladiščite z izvlečenim vtičem.
- Električno orodje skladiščite suho in zunaj dosega otrok ter nepooblaščenih oseb.
- Po daljšem prevozu ali skladiščenju in pred uporabo električnega orodja preverite, ali je le-to morda poškodovano.
Pomoč pri motnjah
V primeru motenj, ki niso navedene v tej preglednici oziroma jih sami ne znate odpraviti, se obrnite na naš servis Hilti .Sabljasta žaga ne deluje
Motnja |
Možen vzrok |
Rešitev |
---|---|---|
Orodja ni mogoče vklopiti. |
Transportno varovalo ni aktivirano. |
|
Žaginega lista ni mogoče odstraniti iz vpenjalne glave. |
Zaporne ročice niste pritisnili do prislona. |
|
Vpenjalna glava je zapolnjena z ostanki žaganja. |
|
Sabljasta žaga deluje
Motnja |
Možen vzrok |
Rešitev |
---|---|---|
Orodje nima polne moči. |
Krmilno stikalo ni pritisnjeno do konca. |
|
Žaginega lista ni mogoče odstraniti iz vpenjalne glave. |
Zaporne ročice niste pritisnili do prislona. |
|
Odstranjevanje
Orodja Hilti so pretežno izdelana iz materialov, ki jih je mogoče znova uporabiti. Pogoj za ponovno uporabo materialov je ustrezno razvrščanje materiala. V mnogih državah servisi Hilti prevzamejo vaše odsluženo orodje. O tem se pozanimajte pri servisni službi Hilti ali svojem prodajnem svetovalcu.Dodatne informacije
Dodatne informacije o uporabi, tehnologiji, varstvu okolja, direktivi RoHS (samo trgi na Kitajskem in Tajvanu) in recikliranju so na voljo na naslednji povezavi: http://qr.hilti.com/manual/?id=2243029&id=2258669&id=2243131Ta povezava je v teh navodilih za uporabo na voljo tudi v obliki kode QR, označene s simbolom .
Proizvajalčeva garancija
- V primeru vprašanj o garancijskih pogojih se obrnite na lokalnega partnerja Hilti .
Izjava o skladnosti
Izjava o skladnostiProizvajalec na lastno odgovornost izjavlja, da tukaj opisani izdelek ustreza veljavni zakonodaji in veljavnim standardom.Tehnična dokumentacija je na voljo tukaj:
Hilti Entwicklungsgesellschaft mbH | Zulassung Geräte | Hiltistraße 6 | 86916 Kaufering, DE
Informacije o izdelku
Sabljasta žaga |
SR 30 |
Generacija |
01 |
Serijska št. |
1‒99999999999 |