SF 10W‑A22
Originalna navodila za uporabo
Informacije o dokumentaciji
O tej dokumentaciji
- Pred začetkom uporabe preberite to dokumentacijo. To je pogoj za varno delo in nemoteno uporabo.
- Upoštevajte varnostna navodila in opozorila v tej dokumentaciji in na izdelku.
- Navodila za uporabo vedno hranite ob izdelku in vedno priložite ta navodila, če izdelek posredujete drugim osebam.
Legenda
Opozorila
Opozorila opozarjajo na nevarnosti pri delu z izdelkom. Uporabljajo se naslednje signalne besede:Simboli v dokumentaciji
V navodilih za uporabo se pojavljajo naslednji simboli:Pred uporabo preberite navodila za uporabo |
|
Navodila za uporabo in druge uporabne informacije |
|
Ravnanje z materiali, ki jih je mogoče znova uporabiti |
|
Električnih orodij in akumulatorskih baterij ne odstranjujte s hišnimi odpadki |
Simboli na slikah
Na slikah so uporabljeni naslednji simboli:Te številke označujejo slike na začetku teh navodil |
|
Oštevilčenje na slikah prikazuje postopek po korakih in se lahko razlikuje od delovnih korakov v besedilu |
|
Na sliki Pregled so uporabljene številke položajev, ki se nanašajo na številke v legendi poglavja Pregled izdelka |
|
Ta znak opozarja, da morate biti pri uporabi izdelka še posebej pozorni. |
Simboli, ki so odvisni od izdelka
Simboli na izdelku
Na izdelku se uporabljajo naslednji simboli:Število vrtljajev v prostem teku |
|
Vrtljaji na minuto |
|
Active Torque Control (ATC – aktivni nadzor vrtilnega momenta) |
|
Enosmerni tok |
|
Litij-ionska akumulatorska baterija |
|
Uporabljena vrsta modelov litij-ionskih akumulatorskih baterij Hilti . Upoštevajte navodila v poglavju Namenska uporaba . |
|
Naprava podpira tehnologijo NFC, združljivo s platformama iOS in Android. |
|
Akumulatorske baterije nikoli ne uporabljajte kot orodje za udarjanje. |
|
Akumulatorske baterije nikoli ne izpustite. Ne uporabljajte akumulatorske baterije, ki je bila podvržena udarcem ali je kako drugače poškodovana. |
Informacije o izdelku
Izdelki Hilti so namenjeni profesionalnim uporabnikom; uporablja, vzdržuje in servisira jih lahko le pooblaščeno in izšolano osebje. To osebje je treba dodatno poučiti o nevarnostih, ki se pojavljajo pri delu. Izdelek in njegovi pripomočki so lahko nevarni, če jih nepravilno uporablja nestrokovno osebje, in če se uporabljajo v nasprotju z namembnostjo.Tipska oznaka in serijska številka sta navedeni na tipski ploščici.
- Serijsko številko prepišite v naslednjo preglednico. Podatke o izdelku potrebujete v primeru morebitnih vprašanj za našega zastopnika ali servis.
Informacije o izdelkuVrtalni vijačnik SF 10W‑A22 Generacija 02 Serijska št.
Izjava o skladnosti
Z izključno odgovornostjo izjavljamo, da tukaj opisan izdelek ustreza naslednjim direktivam in standardom. Kopijo izjave o skladnosti si lahko ogledate na koncu te dokumentacije.Tehnična dokumentacija je na voljo tukaj:
Hilti Entwicklungsgesellschaft mbH | Zulassung Geräte | Hiltistraße 6 | 86916 Kaufering, DE
Varnost
Splošna varnostna opozorila za električna orodja
OPOZORILO Preberite vsa varnostna opozorila in navodila. Posledice neupoštevanja varnostnih opozoril so lahko električni udar, požar in/ali hude telesne poškodbe.Vsa varnostna opozorila in navodila shranite za v prihodnje.
Pojem "orodje", ki smo ga uporabili v varnostnih opozorilih, se nanaša na električno orodje za priklop na električno omrežje (s priključnim kablom) in na električno orodje na baterijski pogon (brez priključnega kabla).
Varnost na delovnem mestu
- Poskrbite, da bo vaše delovno mesto vedno čisto in dobro osvetljeno. Nered ali neosvetljena delovna območja lahko povzročijo nezgode.
- Prosimo, da električnega orodja ne uporabljate v okolju, kjer je nevarnost eksplozije in v katerem se nahajajo gorljive tekočine, plini ali prah. Električna orodja povzročajo iskrenje, zato se gorljiv prah ali pare lahko vnamejo.
- Ne dovolite otrokom in drugim osebam, da bi se med delom približale električnemu orodju. Druge osebe lahko odvrnejo vašo pozornost in izgubili boste nadzor nad orodjem.
- Priključni vtič električnega orodja mora ustrezati vtičnici. Vtiča pod nobenim pogojem ne smete spreminjati. Uporaba adapterskih vtičev v kombinaciji z zaščitenim ozemljenim električnim orodjem ni dovoljena. Nespremenjen vtič in ustrezna vtičnica zmanjšujeta nevarnost električnega udara.
- Izogibajte se telesnemu stiku z ozemljenimi površinami, na primer s cevmi, grelci, štedilniki in hladilniki. Če je ozemljeno tudi vaše telo, obstaja povečano tveganje električnega udara.
- Zavarujte električno orodje pred dežjem in vlago. Vstop vode v električno orodje povečuje nevarnost električnega udara.
- Električnega kabla ne uporabljajte za prenašanje ali obešanje električnega orodja in ne vlecite vtiča iz vtičnice tako, da vlečete za kabel. Kabel zavarujte pred vročino, oljem, ostrimi robovi in premikajočimi se deli orodja. Poškodovan ali zavozlan kabel povečuje nevarnost električnega udara.
- Če električno orodje uporabljate na prostem, uporabljajte samo podaljšek, ki je primeren tudi za delo na prostem. Uporaba podaljševalnega kabla, ki je primeren za uporabo na prostem, zmanjšuje nevarnost električnega udara.
- Če se ne morete izogniti uporabi orodja v vlažnem okolju, uporabite zaščitno stikalo okvarnega toka. Uporaba zaščitnega stikala okvarnega toka zmanjša tveganje električnega udara.
- Bodite zbrani in pazite, kaj delate. Dela z električnim orodjem se lotite razumno. Nikoli ne uporabljajte orodja, če ste utrujeni ali pod vplivom drog, alkohola ali zdravil. Trenutek nepazljivosti pri uporabi električnega orodja lahko privede do resnih poškodb.
- Uporabljajte osebno zaščitno opremo in vedno nosite zaščitna očala. Uporaba osebne zaščitne opreme, na primer protiprašne maske, nedrsečih zaščitnih čevljev, zaščitne čelade in glušnikov, odvisno od vrste in načina uporabe električnega orodja, zmanjšuje tveganje telesnih poškodb.
- Preprečite nenameren zagon orodja. Preden električno orodje priključite na električno omrežje in/ali akumulatorsko baterijo, ga dvignete ali nosite, se prepričajte, da je izključeno. Če med prenašanjem električnega orodja prst držite na stikalu oziroma če na električno omrežje priključite vklopljeno orodje, lahko pride do nezgode.
- Preden vklopite električno orodje, z njega odstranite nastavitvena orodja ali vijačni ključ. Orodje ali ključ na vrtečem se delu orodja lahko privedeta do poškodb.
- Izogibajte se neobičajni telesni drži. Poskrbite za varno stojišče in ohranite ravnotežje. Tako boste lahko v nepričakovani situaciji bolje obvladali električno orodje.
- Nosite primerna oblačila. Ne nosite širokih oblačil ali nakita. Lasje, oblačila in rokavice ne smejo priti v stik s premikajočimi se deli orodja. Ne nosite ohlapne obleke ali nakita, ker ju lahko zagrabijo premikajoči se deli orodja.
- Če je na orodje možno namestiti priprave za odsesavanje in prestrezanje prahu, se prepričajte, da so le-te priključene in jih uporabljate na pravilen način. Uporaba priprav za odsesavanje prahu zmanjšuje ogroženost zaradi prahu.
- Ne preobremenjujte orodja. Uporabljajte samo električno orodje, ki je predvideno za opravljanje vašega dela. Z ustreznim električnim orodjem boste delali bolje in varneje v predvidenem območju zmogljivosti.
- Ne uporabljajte električnega orodja, ki ima pokvarjeno stikalo. Električno orodje, ki ga ni možno vklopiti ali izklopiti, je nevarno in ga je treba popraviti.
- Pred nastavljanjem orodja, menjavo opreme in odlaganjem orodja izvlecite vtič iz vtičnice in/ali odstranite akumulatorsko baterijo iz orodja. Ta previdnostni ukrep onemogoča nepredviden zagon električnega orodja.
- Električna orodja, ki jih ne uporabljate, shranjujte izven dosega otrok. Orodja ne smejo uporabljati osebe, ki niso seznanjene z delovanjem orodja oziroma niso prebrale teh navodil za uporabo . Električna orodja so nevarna, če jih uporabljajo neizkušene osebe.
- Skrbno vzdržujte električna orodja. Preverite, ali premikajoči se deli delujejo brezhibno in se ne zatikajo, oziroma ali kakšen del orodja ni zlomljen ali poškodovan do te mere, da bi oviral delovanje električnega orodja. Pred ponovno uporabo je treba poškodovan del orodja popraviti. Vzrok za številne nezgode so prav slabo vzdrževana električna orodja.
- Rezalna orodja naj bodo ostra in čista. Skrbno negovana rezalna orodja z ostrimi robovi se manj zatikajo in so bolje vodljiva.
- Električno orodje, pribor, nastavke itd. uporabljajte v skladu s temi navodili. Pri tem upoštevajte delovne pogoje in vrsto dela, ki ga nameravate opravljati. Uporaba električnega orodja v druge, nepredvidene namene, lahko privede do nevarnih situacij.
- Akumulatorske baterije polnite samo v polnilnikih, ki jih priporoča proizvajalec. Na polnilniku, predvidenem za polnjenje določene vrste akumulatorskih baterij, lahko pride do požara, če ga uporabite za polnjenje drugih vrst akumulatorskih baterij.
- Za pogon električnih orodij uporabljajte samo zanje predvidene akumulatorske baterije. Uporaba drugačnih akumulatorskih baterij lahko povzroči telesne poškodbe in požar.
- Akumulatorska baterija, ki ni v uporabi, ne sme priti v stik s pisarniškimi sponkami, kovanci, ključi, žeblji, vijaki ali z drugimi kovinskimi predmeti, ki bi lahko povzročili premostitev kontaktov. Kratek stik med kontakti akumulatorske baterije lahko povzroči opekline ali požar.
- Pri napačni uporabi lahko iz akumulatorske baterije izteče tekočina. Izogibajte se stiku z njo. Če vseeno pride do stika, prizadeto mesto izperite z vodo. Če pride tekočina v oči, po izpiranju poiščite zdravniško pomoč. Iztekajoča tekočina lahko povzroči draženje kože in opekline.
- Električno orodje lahko popravlja samo usposobljen strokovnjak, in to izključno z originalnimi nadomestnimi deli. Le tako bo tudi v prihodnje zagotovljena varna raba orodja.
Varnostna navodila za vrtalnike
- Uporabljajte dodatne ročaje, ki so bili dobavljeni skupaj z orodjem. Izguba nadzora nad orodjem lahko pripelje do poškodb.
- Pri izvajanju del, pri katerih lahko pride do stika električnega orodja s skritimi električnimi vodi, orodje prijemajte samo za izolirane prijemalne površine. Pri stiku z vodnikom pod napetostjo lahko napetost preide tudi na kovinske dele orodja in povzroči električni udar.
Varnostna opozorila za vijačnik
- Pri izvajanju del, pri katerih lahko pride do stika vijaka s skritimi električnimi vodi, orodje prijemajte samo za izolirane prijemalne površine. Pri stiku vijaka z vodnikom pod napetostjo lahko napetost preide tudi na kovinske dele orodja in povzroči električni udar.
Dodatna varnostna opozorila
Varnost oseb- Orodja na noben način ne smete spreminjati.
- Orodje vedno držite z obema rokama za predvidene ročaje. Stranski ročaj vedno prijemajte za zunanjo stran. Ročaji naj bodo vedno suhi, čisti in nemastni. Pri vrtanju in vijačenju lahko orodje obrnete na stran.
- Ne dotikajte se vrtečih se delov. Orodje vključite šele v območju dela. V primeru dotikanja vrtečih se delov, še posebej vrtečih se nastavkov, lahko pride do poškodb.
- Pri menjavi nastavka in akumulatorske baterije ter skladiščenju in transportu orodja aktivirajte varnostno zaporo vklopa (stikalo za vrtenje v levo/desno postavite v srednji položaj).
- Uporabljajte delovne rokavice. Vrtalni vijačnik se lahko med delovanjem segreje. Če se pri menjavi nastavkov le-teh dotaknete, se lahko urežete in opečete.
- Uporabnik in osebe v bližini morajo med uporabo orodja nositi primerna zaščitna očala, zaščitno čelado, zaščito za sluh, zaščitne rokavice in lahko masko za zaščito dihal.
- Med delom si privoščite odmor. Za boljšo prekrvavitev prstov delajte sprostitvene in razgibalne vaje.
- Prah nekaterih materialov, kot so npr. premazi, ki vsebujejo svinec, nekatere vrste lesa, beton/zid/kamnine, ki vsebujejo kremen, minerali in kovine, je lahko zdravju škodljiv. Stik ali vdihavanje prahu lahko pri uporabniku ali osebah, ki so v bližini, povzroči alergijske reakcije ali bolezni dihal. Prah določenih materialov, kot npr. hrast ali bukev, je rakotvoren, še posebej v povezavi z dodatnimi snovmi za obdelavo lesa (kromati, sredstvo za zaščito lesa). Z materialom, ki vsebuje azbest, smejo delati le strokovnjaki. Če je le mogoče, uporabljajte pripomočke za učinkovito odsesavanje prahu. Za čim bolj učinkovito odsesavanje prahu uporabljajte ustrezen prenosni sesalnik. Po potrebi nosite masko za zaščito dihal, ki ustreza določenemu prahu. Poskrbite za dobro prezračevanje. Upoštevajte lokalne predpise, ki v vaši državi veljajo za obdelovane materiale.
- Pred pričetkom dela ugotovite razred nevarnosti nastajajočega prahu. Pri delu z orodjem uporabljajte le industrijske sesalnike z uradno potrjenim zaščitnim razredom v skladu z lokalno zakonodajo o zaščiti pred prahom.
- Pri obdelavi lahko odletavajo drobci materiala. Uporabljajte zaščito za oči. Ti drobci lahko poškodujejo telo in oči.
- Orodje ni primerno za šibke osebe, ki se o uporabi niso podučile. Zavarujte orodje pred otroki.
- Upoštevajte nacionalne predpise za varstvo pri delu.
- Preden začnete z delom, preverite, ali so v delovnem območju skriti električni vodi, plinske in vodovodne cevi, npr. z detektorjem kovin. Zunanji kovinski deli na orodju lahko pridejo pod električno napetost, če npr. nehote poškodujete električni vod pod napetostjo. To povzroči resno nevarnost električnega udara.
- Pritrdite obdelovanec. Obdelovanec pritrdite s pomočjo vpenjalnih priprav ali primeža, da se ne bo premikal. Obdelovanec bo tako pritrjen varneje, kot če bi ga držali z roko. Vi pa boste lahko orodje upravljali z obema rokama.
- Prepričajte se, da se držalo nastavka prilega vpenjalnemu sistemu orodja, in da ste nastavek pravilno vpeli v vpenjalno glavo.
- Velika in težka delovna orodja se sme uporabljati samo v prvi prestavi. V nasprotnem primeru obstaja nevarnost, da se orodje pri izklopu poškoduje ali pa se vrtalna glava v neugodnih razmerah sprosti.
- Akumulatorskih baterij ne uporabljajte za napajanje drugih porabnikov, za katere niso namenjene.
- Upoštevajte posebne smernice za transport, skladiščenje in uporabo litij-ionskih akumulatorskih baterij.
- Akumulatorskih baterij ne izpostavljajte visokim temperaturam, neposredni sončni svetlobi in ognju. Obstaja nevarnost eksplozije.
- Akumulatorskih baterij ni dovoljeno razstavljati, stiskati, segrevati na temperaturo nad 80 °C ali sežigati. V nasprotnem primeru obstaja nevarnost požara, eksplozije in poškodb.
- Prepovedano je polnjenje in uporaba poškodovanih akumulatorskih baterij (npr. počenih, polomljenih in zvitih akumulatorskih baterij z udarjenimi in/ali zvitimi kontakti).
- Če je akumulatorska baterija prevroča, da bi se je dotaknili, je morda v okvari. Odložite orodje na negorljivo mesto, ki je dovolj oddaljeno od gorljivih materialov, kjer ga lahko opazujete in počakajte, da se ohladi. Ko se akumulatorska baterija ohladi, stopite v stik s servisom Hilti .
Opis
Pregled izdelkov
- Stranski ročaj
- Hitrovpenjalna vrtalna glava
- Obroč za nastavitev vrtilnega momenta in vrtanje
- Stikalo za izbiro stopnje
- Stikalo za izbiro vrtenja v desno/levo z zaporo vklopa
- Krmilno stikalo (z elektronskim krmiljenjem števila vrtljajev)
- Ročaj
- Osvetlitev delovnega območja
- Kavelj za pas (dodatna oprema)
- Litij-ionska akumulatorska baterija
- Gumb za sprostitev akumulatorske baterije
- Prikaz stanja napolnjenosti in napak (litij-ionska akumulatorska baterija)
Namenska uporaba
Opisan izdelek je ročni akumulatorski vrtalni vijačnik. Namenjen je privijanju in odvijanju vijakov ter vrtanju v jeklo, les in plastiko.
Za ta izdelek uporabljajte zgolj litij-ionske akumulatorske baterije Hilti iz vrste modelov B 22.
Te akumulatorske baterije uporabite samo za polnilnike, ki jih je odobrilo podjetje Hilti . Dodatne informacije najdete v vaši trgovini Hilti Store ali na strani: www.hilti.group
ATC
Izdelek je opremljen z elektronskim hitrim izklopom ATC (Active Torque Control).Če pride do blokade nastavka ali se ta zatakne, se izdelek sunkovito in nenadzorovano obrne v nasprotno smer. ATC prepozna ta nenaden zasuk izdelka in ga takoj izklopi.
Prikaz litij-ionske akumulatorske baterije
Stanje napolnjenosti litij-ionske akumulatorske baterije in motnje orodja so prikazane na indikatorju litij-ionske akumulatorske baterije. Prikaz stanja napolnjenosti litij-ionske akumulatorske baterije se prikaže po pritisku ene od obeh tipk za sprostitev akumulatorske baterije.Stanje |
Pomen |
---|---|
Svetijo 4 LED-diode. |
Stanje napolnjenosti: 75 % do 100 % |
Svetijo 3 LED-diode. |
Stanje napolnjenosti: 50 % do 75 % |
Svetita 2 LED-diodi. |
Stanje napolnjenosti: 25 % do 50 % |
Sveti 1 LED-dioda. |
Stanje napolnjenosti: 10 % do 25 % |
1 LED-dioda utripa, orodje je pripravljeno na obratovanje. |
Stanje napolnjenosti: < 10 % |
1 LED-dioda utripa, orodje ni pripravljeno na obratovanje. |
Akumulatorska baterije je pregreta ali povsem izpraznjena. |
4 LED-diode utripajo, orodje ni pripravljeno na obratovanje. |
Orodje je preobremenjeno ali pregreto. |
Obseg dobave
Vrtalni vijačnik, stranski ročaj, navodila za uporabo.Druge sistemske izdelke, ki so dovoljeni za vaš izdelek, najdete v centru Hilti Store ali na spletni strani: www.hilti.group
Tehnični podatki
Vrtalni vijačnik
Nazivna napetost |
21,6 V |
|
Teža v skladu z EPTA Procedure 01 vključno z akumulatorsko baterijo B22⁄8.0 |
3,3 kg |
|
Število vrtljajev |
1. stopnja |
0 vrt/min … 310 vrt/min |
2. stopnja |
0 vrt/min … 530 vrt/min |
|
3. stopnja |
0 vrt/min … 1.210 vrt/min |
|
4. stopnja |
0 vrt/min … 2.100 vrt/min |
|
Nastavitev vrtilnega momenta (15 stopenj) |
2 Nm … 12 Nm |
|
Ø svedra (mehak les) |
1,5 mm … 50 mm |
|
Ø svedra (trd les) |
1,5 mm … 20 mm |
|
Ø svedra (kovina) |
1,5 mm … 13 mm |
Akumulatorska baterija
Delovna napetost akumulatorske baterije |
21,6 V |
Temperatura okolice |
−10 ℃ … 60 ℃ |
Temperatura skladiščenja |
−20 ℃ … 40 ℃ |
Temperatura akumulatorske baterije ob začetku polnjenja |
−10 ℃ … 45 ℃ |
Informacije o hrupu in vrednosti tresljajev so določene v skladu z EN 60745
Vrednosti zvočnega tlaka in tresljajev, ki so navedene v teh navodilih, so izmerjene v skladu s standardnim merilnim postopkom in se lahko uporabijo za medsebojno primerjavo električnih orodij. Primerne so tudi za predhodno oceno izpostavljenosti.Navedeni podatki ponazarjajo dejansko uporabo električnega orodja. Če električno orodje uporabljate za druge namene, z neustreznimi nastavki ali ga ne vzdržujete pravilno, lahko podatki odstopajo. To lahko znatno poveča izpostavljenosti v celotnem delovnem časovnem obdobju.
Za točno oceno izpostavljenosti je treba upoštevati tudi čas, ko je orodje izključeno ali pa deluje, a ni dejansko v uporabi. To lahko znatno zmanjša izpostavljenosti v celotnem delovnem časovnem obdobju.
Upoštevajte dodatne varnostne ukrepe za zaščito uporabnika pred učinkom zvoka in/ali tresljaji, na primer: Vzdrževanje električnega orodja in nastavkov, zaščita rok pred mrazom in organizacija poteka dela.
Vrednosti emisij hrupa
SF 10W-A22 |
|
---|---|
Raven emisije zvočnega tlaka (LpA) |
75 dB(A) |
Negotovost ravni zvočnega tlaka (KpA) |
3 dB(A) |
Raven zvočne moči (LWA) |
86 dB(A) |
Negotovost ravni zvočne moči (KWA) |
3 dB(A) |
SF 10W-A22 |
|
---|---|
Emisijska vrednost vibracij vijakov (ah) |
< 2,5 m/s² |
Negotovost pri vijačenju (K) |
1,5 m/s² |
Vrtanje v kovino (ah, D) |
< 2,5 m/s² |
Negotovost pri vrtanju v kovino (K) |
1,5 m/s² |
Priprava dela
Upoštevajte varnostna navodila in opozorila v tej dokumentaciji in na izdelku.Vstavljanje akumulatorske baterije
- Akumulatorsko baterijo pred prvo uporabo napolnite do konca.
- Akumulatorsko baterijo vstavite v držalo orodja, da se slišno zaskoči.
- Preverite, ali je akumulatorska baterija pravilno in varno nameščena v orodju.
Odstranjevanje akumulatorske baterije
- Pritisnite gumbe za sprostitev akumulatorske baterije.
- Odstranite akumulatorsko baterijo iz orodja.
Polnjenje akumulatorske baterije
- Pred polnjenjem preberite navodila za uporabo polnilnika.
- Pazite na to, da so stiki akumulatorske baterije in polnilnika čisti in suhi.
- Akumulatorsko baterijo polnite samo z odobrenim polnilnikom.
Montaža kavlja za pas (dodatna oprema)
S kavljem za pas lahko ustrezno električno orodje pritrdite na pas. Kavelj za pas lahko namestite za nošenje na levi ali desni strani.- Montirajte kavelj za pas.
- Električno orodje pritrdite na kavelj za pas.
- Preverite, ali sta kavelj za pas in električno orodje zanesljivo pritrjena.
Montaža stranskega ročaja
- Montirajte stranski ročaj.
Namestite stranski ročaj
- Stranski ročaj nastavite v želeni položaj.
Nastavitev vrtenja v desno ali levo
- Nastavite stikalo za izbiro vrtenja v desno/levo na želeno smer vrtenja.
Delo
Upoštevajte varnostna navodila in opozorila v tej dokumentaciji in na izdelku.vstavljanje nastavkov
- Nastavite stikalo za preklop vrtenja v levo/desno v srednji položaj ali odstranite akumulatorsko baterijo iz orodja.
- Preverite, ali je vtični del nastavka čist. Po potrebi vtični del očistite.
- Odprite hitrovpenjalno vrtalno glavo.
- Nastavek vstavite v hitrovpenjalno vrtalno glavo in jo trdno privijte, dokler ne zaslišite ponavljajočega mehanskega klikanja.
- Preverite, ali je nastavek zanesljivo pritrjen.
Izberite stopnjo
- Z nastavitvijo obeh stikal za izbiro stopnje izberite želeno stopnjo.
Vklop
- Pritisnite na krmilno stikalo.
Vrtanje
- Nastavitveni obroč za nastavitev vrtilnega momenta in funkcije zavrtite na simbol .
- Stikalo za preklop vrtenja v levo/desno nastavite na vrtenje v desno.
Vijačenje
- Z nastavitvenim obročem za nastavitev vrtilnega momenta in funkcije izberite želeni vrtilni moment.
- S stikalom za izbiro vrtenja v desno/levo nastavite želeno smer vrtenja.
Izklop
- Spustite krmilno stikalo.
odstranjevanje nastavkov
- Nastavite stikalo za preklop vrtenja v levo/desno v srednji položaj ali odstranite akumulatorsko baterijo iz orodja.
- Odprite hitrovpenjalno vrtalno glavo.
- Nastavek izvlecite iz hitrovpenjalne glave.
Nega, vzdrževanje, transport in skladiščenje
Nega in vzdrževanje
Nega orodja- Sprijeto umazanijo previdno odstranite.
- Prezračevalne reže previdno očistite s suho krtačo.
- Za čiščenje ohišja uporabljajte samo rahlo navlaženo krpo. Za čiščenje ne uporabljajte čistil, ki vsebujejo silikon, ker lahko poškodujejo plastične dele.
- Akumulatorska baterija mora biti vedno čista in nemastna.
- Za čiščenje ohišja uporabljajte samo rahlo navlaženo krpo. Za čiščenje ne uporabljajte čistil, ki vsebujejo silikon, ker lahko poškodujejo plastične dele.
- Preprečite vdor vlage.
- Redno preverjajte, ali so vidni deli orodja nepoškodovani in ali elementi za upravljanje delujejo brezhibno.
- Izdelka ne uporabljajte, če je poškodovan in/ali ne deluje brezhibno. Izdelek naj takoj popravi servis Hilti .
- Po končani negi in vzdrževanju namestite vse zaščitne naprave in preverite, ali delujejo brezhibno.
Transport in skladiščenje akumulatorskih orodij
Transport- Odstranite akumulatorski bateriji.
- Akumulatorske baterije nikoli ne prevažajte nezaščitene med drugimi predmeti.
- Pred uporabo orodja in akumulatorskih baterij po daljšem prevozu najprej preverite, ali je morda prišlo do kakšnih poškodb.
- Orodje in akumulatorske baterije hranite na hladnem in suhem mestu.
- Akumulatorskih baterij ne puščajte na soncu, na ogrevalnih telesih ali za steklenimi površinami.
- Orodje in akumulatorske baterije skladiščite izven dosega otrok ter nepooblaščenih oseb.
- Pred uporabo orodja in akumulatorskih baterij po daljšem skladiščenju najprej preverite, ali je morda prišlo do kakšnih poškodb.
Pomoč pri napakah
V primeru napak, ki niso navedene v tej preglednici oziroma jih sami ne znate odpraviti, se obrnite na naš servis Hilti .Motnja |
Možen vzrok |
Rešitev |
---|---|---|
Orodje ne deluje. |
Akumulatorska baterija ni povsem vstavljena. |
|
Akumulatorska baterija je izpraznjena. |
|
|
Orodje ne deluje in vse štiri LED-diode utripajo. |
Orodje je kratkotrajno preobremenjeno. |
|
Vklopila se je zaščita pred pregrevanjem. |
|
|
Orodje ne deluje in ena LED-dioda utripa. |
Akumulatorska baterija je izpraznjena. |
|
Akumulatorska baterija je prevroča ali prehladna. |
|
|
Stikala za vklop/izklop ni mogoče pritisniti oz. je blokirano. |
Stikalo za preklop vrtenja v levo/desno je v srednjem položaju. |
|
Akumulatorska baterija se izprazni hitreje kot običajno. |
Zelo nizka temperatura okolice. |
|
Akumulatorska baterija se pri namestitvi ne zaskoči s slišnim dvojnim klikom. |
Zaskočni mehanizem na akumulatorski bateriji je umazan. |
|
Močno segrevanje orodja ali akumulatorske baterije. |
Orodje je preobremenjeno (prekoračena meja območja uporabe). |
|
Odstranjevanje
Orodja Hilti so pretežno izdelana iz materialov, ki jih je mogoče znova uporabiti. Pogoj za ponovno uporabo materialov je ustrezno razvrščanje materiala. V mnogih državah servisi Hilti prevzamejo vašo odsluženo orodje. O tem se pozanimajte pri servisni službi Hilti ali svojem prodajnem svetovalcu.Odstranjevanje akumulatorskih baterijZaradi nepravilnega odstranjevanja akumulatorskih baterij lahko pride do ogrožanja zdravja zaradi plinov ali iztekajoče tekočine.
- Poškodovanih akumulatorskih baterij ne pošiljajte!
- Priključke pokrijte z neprevodnim materialom, tako da preprečite morebiten kratki stik.
- Akumulatorske baterije shranjujte zunaj dosega otrok.
- Akumulatorsko baterijo oddajte v trgovini Hilti Store ali pa se obrnite na pristojno podjetje za odstranjevanje odpadkov.
Garancija proizvajalca naprave
- Prosimo, da se v primeru vprašanj obrnete na svojega lokalnega partnerja Hilti .